Dr. Ebru UYSAL

Dr. Ebru EGEMEN UYSAL

Öz geçmişim:

Sırbistan başkenti Belgrad doğumluyum. 1987 yılında Sırbistan Belgrad’ta 5. Beogratska Gimnazija Lisesini bitirdim. 1987-1993 Sırbistan Belgrad Tıp Fakültesinde tıp eğitimi gördüm. Sırbistan Belgrad Üniversitesi Tıp fakültesinden 1993 yılında Doktor olarak mezun oldum. 1993-1995 yılları arası Sırbistan Belgrad'da akupunktur eğitimini tamamladım. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldum. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Özel Jüri heyeti tarafından Doktor olduğum kabul edildi ve Sağlık Bakanlığı tarafından Tıp Diplomam tescil edildi. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından Akupunktur Tedavi Uygulama Yetkisi verilmiş tıp doktoruyum. Akupunktur Tedavisi Uygulama Sertifikam Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından tescil edilmiştir. Sağlık Bakanlığı tarafından tescil edilmiş Mezoterapi Uygulama Sertifikasına sahibim.

Mesleki deneyimim ve çalıştığım kurumlar: 1996-2000 arası  Özel Bölge Hastanesi (Maltepe/İstanbul), 2000-2005 arası  Özel Avicenna Umut Hastanesi (Kartal/İstanbul) ve Maltepe Halk Polikliniği (Maltepe/İstanbul), 2005- 2008 arası Akupunktur Kliniğimde (Maltepe/İstanbul), 2008 yılından bu yana Akupunktur Kliniğimde (Kozyatağı Mah./Kadıköy/İstanbul) akupunktur, mezoterapi ve lipoliz çalışmalarıma ikiz kardeşim Doktor Berna EGEMEN ile birlikte devam etmekteyim.

Bilimsel ve mesleki dernek üyeliklerim: Türk Tabipler Birliği, Akupunktur Derneği, İstanbul Akupunktur Derneği, Akademik Akupunktur Derneği, İstanbul Anti-Aging Derneği. Evli ve bir erkek çocuğu annesiyim.

32 yıllık hekimlik hayatımda akupunktur ve mezoterapi tedavi yöntemlerini uygulamaktayım. Başta bilimsel ve ilaçsız tedavi yöntemi olarak bilinen akupunkturu hastalarıma uygulamaktayım. Akupunktur ile zayıflama (obezite tedavisi), kilo alma tedavisi, migren, gerilim tipi baş ağrısı, trigeminal nevraljisi, yüz felci ( faciyal paralizi), bel fıtığı, boyun fıtığı, sigarayı bırakma, akupunktur ile tüp bebek destek tedavisi, akupunktur ile stres, depresyon, kaygı, panik atak, uyku bozuklukları, alerjik rinit, alerjik astım, sinüzit, boyun kireçlenmesi, diz kireçlenmesi, fibromiyalji, mide problemleri, hassas bağırsak sendromu ve kabızlık tedavilerini uygulamaktayım. Düşük doz ilaç kullanımı ve sistemik yan etkilerinin azlığı nedeniyle hastalarıma ağrı mezoterapi yöntemini de uygulamaktayım. Ağrı mezoterapi ile osteoartit, osteoartroz, diz kireçlenmesi-gonartroz, romatoid artrit, trigeminal nevralji, arnold nevraljisi, fibromiyalji, bel-boyun kaynaklı ağrılar (bel-boyun fıtığı, bel-boyun kireçlenmesine bağlı ağrılar); spor veya kaza sonucu oluşan yaralanmalarda, tendon yaralanmaları, kas yaralanmaları, ligament yaralanmaları, burkulmalarda, tendinit, bursit ve migren; medikal estetik alanına giren selülit, bölgesel zayıflama, saç dökülmelerinde saçları canlandırmak amacıyla ve cildi yenilemek, nemlendirmek, canlandırmak ve yeniden yapılandırmak için (Biorejuvenasyon /Mezolift) saç ve yüz mezoterapisi ve dermapen uygulamaları, lipoliz ile bölgesel zayıflama ve besin intoleransı testi.

Akupunktur & Medikal Estetik Kliniği

Adres : İSTANBUL / KADIKÖY
Kozyatağı Mah. Şemsettin Günaltay Cad. Deniz Apt. No: 110 Kat: 2 Daire: 5

Telefon : 0216 384 20 85 - 384 20 86  

Gsm : 0532 341 97 79   

E-mail: drebru@drebruakupunktur.com