Akupunktur Trigeminal Nevralji Tedavisi

Trigeminal nevralji, yaşam kalitesini çok fazla bozan, şiddetli ağrı ile karakterize, yüz bölgesinde bulunan trigeminal sinirin yangısıdır. Trigeminal nevralji tedavisi ile ilgili yapılan tüm çalışmalarda ortak sonuç hastalığa ne kadar erken müdahale edilirse, hastanın ağrılarının azaltılma ihtimalinin o kadar yüksek olacağıdır. 

Hastanın yüzünde; kulak, göz, dudaklar, burun, kafa derisi, alın, dişler ve çene gibi bölgelerin bir ya da birkaçında şiddetli ağrı ortaya çıkar. Görülme sıklığı 50 yaş üzeri bireylerde daha sıktır. Kadınlarda erkeklere oranla 3 kat daha fazla görüldüğü bildirilmiştir.

Akupunktur diğer vücut nevraljilerde de kullanıldığı üzere trigeminal nevraljide de başarıyla uygulanmaktadır. Burada genellikle akupunktur toplamda 15 seans haftada 2 ya da 3 kez uygulanır.

Kliniğimizde akupunktur uygulayan Doktor Ebru UYSAL ve Doktor Berna EGEMEN T.C. Sağlık Bakanlığı akupunktur uygulama lisansına sahiplerdir ve muayenehaneleri T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Müdürlüğü ruhsatlıdır. Doktorlarımız T.C. Sağlık Bakanlığının vermiş olduğu Muayenehane Akupunktur Ünitesi Yetki Belgelerine ve Akupunktur Tedavisi Uygulama Sertifikalarına sahipler.

Akupunktur ve trigeminal nevralji tedavisi ile ilgili sorularınızı aşağıda iletişim bilgiler kısmında yer alan E-postaya gönderin doktorlarımız cevaplasın veya randevu almak için lütfen 0216 384 20 85 – 86 kliniğimizin telefon numaralarından arayın!