Yüz Mezoterapisi

Cildi canlandırmak, nemlendirmek, lekelerden arındırmak, cildin elastikiyetini artırmak, kırışıklıkları açmak ve cildi yeniden yapılandırmak için mezoterapi yapılır. Mezoterapi işlemi cilde ferah ve parlak bir görüntü kazandırır.

Cilt Mezoterapisi, yüz, boyun ve dekolte bölgesi gibi, vücudun diğer bölgelerine göre daha erken yaşlanan dokuyu yeniden canlandırmak, cilt altında eksilen maddeleri tekrar yerine koymak için yapılır. Yüz cildinde canlanma, gerilme ve sıkılaşma yapan bu yönteme ''Mezolifting'' de denir. Mezolifting uygulamasında, özel olarak hazırlanan karışımlar, çok ince uçlu iğneler ile birçok noktadan cilde enjekte edilir.

Yüz bölgesine uygulanacak vitamin, mineral, aminoasit, peptit ve kolajen sentezini destekleyecek mezoterapi ürünlerinden oluşan tüm enjeksiyonlar cildin orta tabakasına (1-2 mm derinliğe) yapılmaktadır. Uygulama yöntemi olarak iğneli mezoterapi ve mikroiğneleme yöntemi (dermapen cihazı) kullanılır. Otomatik mikro iğneleme sistemi sayesinde ağrı hissi çok azalır ve epidermal hasar minimumda tutulmuş olur.

Mikro İğneleme yönteminde amaç çok küçük iğneler ile deride hedeflenen derinliklerde binlerce mikrokallar (mikro deliklerin) açılmasıdır. Bu mikrokanallar 10-15 dakikada iyileşmeye başlamakta 24-72 saat sonra tamamen kapanmaktadır. Bunun sonucunda mikrokanalların deride neden olduğu küçük hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirmektedir. Bu iyileşme süreci deriye hacim ve dolgunluk veren kollajen ve elastin liflerin üretimi arttırmakta, derinin derinlemesine yenilenmesine yol açmaktadır.​ Bu mikrokanallar deri yüzeyine uygulanacak ilaç ve serumların emilimini büyük oranda arttırmaktadır ve mikroiğneleme yöntemi cildin soyulması ile peeling etkisi oluşmaktadır.

Mezoterapi (mezolifting) yüzün her bölgesine, boyun, dekolte ve el bölgesine uygulanabilen bir işlemdir. Piyasadaki ürün çeşitliliğinden dolayı bazı ürünlerde 1 seans yeterli olurken, bazı ürünlerde ise 3-4 seans gerekebilmektedir.

Uygulayıcı hekim tarafından hastaya özel protokoller oluşturulması, farklı ürünleri farklı miktarda kombineli olarak kullanılması daha verimli ve uzun vadeli sonuçlar alınmasını sağlar.

Kliniğimizde mezoterapi uygulayan Doktor Ebru UYSAL ve Doktor Berna EGEMEN Sağlık Bakanlığın vermiş olduğu Mezoterapi Uygulama Sertifikasına sahipler.

Yüz mezoterapi ile ilgili sorularınızı aşağıda iletişim bilgiler kısmında yer alan E-postaya gönderin doktorlarımız cevaplasın veya randevu almak için lütfen 0216 384 20 85 – 86 kliniğimizin telefon numaralarından arayın!