Saç Mezoterapisi

Saç kaybı, kuşkusuz hem kadınlar hem de erkekler için oldukça tedirginlik verici bir sorundur. Oysa saç dökülmesine seyirci kalmak zorunda değilsiniz. Günümüzde gelişen tıp teknolojisinin de yardımı ile saçları güçlendirmek ve saç kaybının önüne geçmek çoğu zaman mümkün olabiliyor. Yeni nesil teknikler kullanılarak uygulanan ve hasta açısından da gayet konforlu bir süreç eşliğinde tamamlanan işlemlerden biri de saç mezoterapisi.

Kısa sürede etkisini gösterebiliyor olması, bu yöntemden faydalanan kişi sayısının gün geçtikçe artmasını beraberinde getiriyor. Bu yöntemin temelinde saç köklerinin beslenmesi ve güçlendirilmesi hedefleniyor.

Saç mezoterapisinde saçlı deri içerisine kombine olarak mikro iğnelerle ve dermapen cihazla mikro enjeksiyonlar yapılmaktadır. Verilen maddeler saç köklerini besleyen vitamin, mineral, peptid, aminoasitler ve saç için gerekli pek çok faktörün birleşmesinden oluşan hazır preparatlar şeklindedir. Uygulayıcı hekim tarafından bazen hastaya özel protokoller oluşturulması, farklı ürünleri farklı miktarda kombineli olarak kullanılması daha verimli ve uzun vadeli sonuçlar alınmasını sağlar.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanabilir?

Saç Mezoterapisi her yaşta ve her iki cinsiyete de uygulanabilir.

Erkek tipi saç dökülmesi olarak da bilinen ”Androgenetik Alopesi” sadece erkeklere özgü bir problem olmayıp kadınlarda da görülür. Erkeklerde ve kadınlarda en sık rastlanan saç dökülmesi türüdür.

Androgenetik Alopesi veya erkek tipi saç dökülmesi olanlarda, besinsel yetmezliğe bağlı saç dökülmesi  olanlarda, herhangi bir iç hastalığına bağlı saç dökülmesi olanlarda, saçların canlılığını kaybetmesi, saçın seyrelmesi, saçın incelmesi durumlarda ve mevsimsel dökülmelerde saç mezoterapi işlemi yapılabilir. Ayrıca saç mezoterapisi diğer saç dökülmesi tedavileri ile kullanılabilir örneğin saç ekimi tedavilerinden önce ve sonra uygulanabilir.

Klinikte en çok uygulama yaptığımız hasta grubu ”Androgenetik Alopesi ” olan erkek hastalardır. Bayan hastalar da mevsimsel dökülmelerde sıklıkla başvurmaktadır.

Saç Mezoterapisi Kaç Seanstır Ve Ne Sıklıkla Yapılır?

Saç mezoterapisinde öncelikle amaç saç dökülmesini durdurmaktır ve geriletmektedir. Yaklaşık 10 seans kadar yapılmaktadır. Bunun ilk 4 seansı haftada bir, ikinci dört seansı 15 günde bir ve son 2 seansını ayda bir olmak üzere 10 seanslık kürü tamamlamak gerekmektedir. Hastanın yaklaşık 10 seanslık kürü bitirdikten sonra, önerimiz mevsim dönüşlerinde yılda 4 kez olmak üzere tek seans şeklinde yapılabilir.

Saçına uygulamayı yaptırdıktan sonra danışan rahatlıkla günlük rutin işlerine geri dönebilir. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Danışanın işlem sonrasında dikkat etmesi gereken herhangi bir şey yoktur, sadece 12-24 saat saçlarını yıkamaması ve spor yapmaması önerilir.

Saç Mezoterapisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Etkisi ilk 4 haftada görülmeye başlar. 10 seansın bitiminde hastanın yeni saçlarının çıktığını ve kalitesinin arttığını hem biz hekim olarak hem de hastamız fark edebilir.

Kliniğimizde mezoterapi uygulayan Doktor Ebru UYSAL ve Doktor Berna EGEMEN Sağlık Bakanlığın vermiş olduğu Mezoterapi Uygulama Sertifikalarına sahiplerdir. 

Saç Mezoterapi ile ilgili sorularınızı aşağıda iletişim bilgiler kısmında yer alan E-postaya gönderin doktorlarımız cevaplasın veya randevu almak için lütfen 0216 384 20 85 – 86 kliniğimizin telefon numaralarından arayın!