Dermapen Mezoterapisi

Dermapen Mezoterapisi (Mikro İğneleme Tedavisi) , 0.25-2.5 mm arasında değişen farklı uzunluklarda steril, ince ve çok keskin iğnelerin özel aparatlar ile deri yüzeyine uygulanmasıdır. Otomatik mikro iğneleme sistemi sayesinde ağrı hissi çok azalır ve epidermal hasar da minimumda tutulmuş olur.

Mikro İğneleme yönteminde amaç çok küçük iğneler ile deride hedeflenen derinliklerde binlerce mikrokalların (mikro deliklerin) açılmasıdır. Bu mikrokanallar 10-15 dakikada iyileşmeye başlamakta 24-72 saat sonra tamamen kapanmaktadır. Bunun sonucunda mikrokanalların deride neden olduğu küçük hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirmektedir. Bu iyileşme süreci deriye hacim ve dolgunluk veren kollajen ve elastin liflerin üretimi arttırmakta, derinin derinlemesine yenilenmesine yol açmaktadır.​ Bu mikrokanallar deri yüzeyine uygulanacak ilaç ve serumların emilimini büyük oranda arttırmaktadır ve mikroiğneleme yöntemi cildin soyulması ile peeling etkisi oluşmaktadır.

Otomatik ve hızlı mikroiğneleme sistemi sayesinde ağrı hissi çok azdır ve cildin hasarı minimal düzeydedir. Dermapen üzerinde bulunan ayar sistemi sayesinde uygulama alanına ve uygulama hedefine göre mikrokanalların derinlikleri ayarlanabilir.  Tamamen hijyeniktir, hastaya göre tek kullanımlık, steril paketlerden çıkan dermapen başlıklar kullanılmaktadır.

Dermapen mezoterapisi saç dökülmelerinde saçları canlandırmak amacıyla ve cildi yenilemek, nemlendirmek, canlandırmak, lekelerden arındırmak ve yeniden yapılandırmak için (Biorejuvenasyon /Mezolift) uygulanmaktadır.

Kliniğimizde Dermapen mezoterapi uygulayan Doktor Ebru Uysal ve Doktor Berna Egemen Sağlık Bakanlığın vermiş olduğu Mezoterapi Uygulama Sertifikalarına sahiplerdir.

Dermapen mezoterapisi - mikroiğneleme yöntemi  ile ilgili sorularınızı aşağıda iletişim bilgiler kısmında yer alan E-postaya gönderin doktorlarımız cevaplasın veya randevu almak için lütfen 0216 384 20 85 – 86 kliniğimizin telefon numaralarından arayın!