Akupunktur Tinitus (Kulak Çınlaması) Tedavisi

Kulak çınlaması (Tinitus) genellikle sebebi bilinmeyen ve yaşam kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır. Kulak çınlaması genellikle yin ve yang arasındaki dengesizliğin bir örneğidir. Akupunktur sadece semptoma değil, aynı zamanda altta yatan sebebe yöneliktir. Örneğin stres ve anksiyete kulak çınlaması için önemli tetikleyicilerdir. Akupunktur stres ve anksiyeteyi tedavi ederek çınlamada düzelme gözlenmektedir. Akupunktur tedavi süreci: Başlangıçta 10 akupunktur seansı yapılır. Daha sonra 5 hafta boyunca 1 seans şeklinde tedaviye devam edilir. Tedavide yöntem olarak kulak ve vücut akupunkturu kombine uygulanır. Seans süresi 20 dakikadır. 

Kliniğimizde akupunktur uygulayan Doktor Ebru UYSAL ve Doktor Berna EGEMEN T.C. Sağlık Bakanlığı akupunktur uygulama lisansına sahiplerdir ve muayenehaneleri T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Müdürlüğü ruhsatlıdır. Doktorlarımız T.C. Sağlık Bakanlığının vermiş olduğu Muayenehane Akupunktur Ünitesi Yetki Belgelerine ve Akupunktur Tedavisi Uygulama Sertifikalarına sahiptirler.

Akupunktur ve tinitus tedavisi ile ilgili sorularınızı aşağıda iletişim bilgiler kısmında yer alan E-postaya gönderin doktorlarımız cevaplasın veya randevu almak için lütfen 0216 384 20 85 – 86 kliniğimizin telefon numaralarından arayın!