Akupunktur Yüz Felci Tedavisi

Yüzdeki mimik kaslarına beyinden uyarı getiren fasiyal sinir liflerinin çeşitli nedenlerle hasar görmesi sonucunda yüzde hareket kaybı gelişmesine yüz felci denir. Yüz felci aniden ortaya çıkabileceği gibi belli bir zaman diliminde aşamalı olarak da gelişebilir. Yüz felcin seyri değişiklik gösterebilir. Genellikle nedeni bilinmeyen yüz felçlerin yarısından fazlası hiçbir tedavi yapmadan, hastalık çıktıktan 3 hafta sonra iyileşebilir. Geri kalan hastalarda iyileşme süresi 2-3 ayı bulabilir. Tekrarlayan yüz felçleri ise daha uzun zamanda iyileşebilir.

Tedavi yöntemlerinden ilaç tedavisi, vitamin destek tedavisi, fizik tedavi, akupunktur tedavi ve iyileşmeyen felçlerde ameliyat uygulanmaktadır. Yüz felci için diğer tıbbı tedavilerin yanında akupunktur tedavisi uygulandığında etkili sonuçlar alınabilir. Yüz felci geçirdikten sonra ilk 6 ay içerisinde akupunktur tedavisi önerilir. Ortalama 10 - 20 seanslık akupunktur tedavi uygulaması faydalı olabilir.  Yöntem olarak  Fransız kulak ve vücut akupunkturu uygulamakta. Seans süresi 20 dakikadır. Tedavi sırasında kullanılan steril gümüş iğneler saç teli kadar ince olduğundan yüze ve vücuda batırıldığında acı hissedilmez, iğnenin durduğu yerde kızarıklık oluşabilir ve sıcaklık hissedilebilir. Akupunkturun en çekici tarafı hiç bir yan etkinin olmamasıdır. Tedavi süresince komplikasyon yaşanmazken son derece rahatlatıcı ve etkili bir tedavi seçeneğidir.

T.C. Sağlık bakanlığı akupunktur uygulama lisansına sahip Doktor Ebru UYSAL ve Doktor Berna EGEMEN 32 yıllık klinik tecrübesiyle hastalarına yardımcı olmaya devam ediyor. Akupunktur tedavisiyle ilgili sorularınızı iletişim bilgiler sayfasında yer alan E-postaya gönderin doktorlarımız cevaplasın veya randevu almak için lütfen 0216 384 20 85 - 86 kliniğimizin telefon numaralarından arayın.