Akupunktur Panik Atak Tedavisi

Panik Atak Ve Benzeri Hastalıkların Tedavisi

Psiko akupunktur, anksiyete (kaygı), depresyon ve birçok psikiyatri kökenli rahatsızlığın tedavisinde olduğu gibi panik atak hastalığının tedavisinde de başarılıdır. Panik atak gerçek bir tehlike veya görünürde belirgin bir neden olmamasına rağmen şiddetli fiziksel belirtilerle kendini gösteren yoğun korku atağıdır. Akupunktur panik atak hastalarında korku ve endişe yönünde bozulan psikolojik dengeyi tekrar yerine getirir.

Akupunkturun, kaygı bozukluğunun en önemli göstergesi olan kalp hızı değişikliği üzerinde olumlu etkileri gösterilmiştir. Normalde vücut stres altındayken hipotalamustan bazı nörokimyasallar salgılanır ve akupunktur bu cevabı azalttığı gösterilmiştir.

Baş, vücut ve kulak bölgelerinde bulunan akupunktur noktaları uyarılarak sedativ etkili maddeler, endorfin ve benzeri antistres hormonların salgılanması hızlandırılıp kişinin sakinleşmesi ve vücudun gevşemesi sağlanır. Akupunkturun ilaç tedavisiyle kıyaslandığında üstünlüğü yan etkisiz bir tedavi olması ve oldukça etkili olmasıdır. Akupunktur tedaviye gelme sıklığı ve süresi genellikle muayene sonrası belli oluyor.

Kliniğimizde akupunktur uygulayan Doktor Ebru UYSAL ve Doktor Berna EGEMEN T.C. Sağlık Bakanlığı akupunktur uygulama lisansına sahiplerdir ve muayenehaneleri T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Müdürlüğü ruhsatlıdır. 

Akupunktur ve panik atak tedavisi ile ilgili sorularınızı aşağıda iletişim bilgiler kısmında yer alan E-postaya gönderin doktorlarımız cevaplasın veya randevu almak için lütfen 0216 384 20 85 – 86 kliniğimizin telefon numaralarından arayın!