Lipoliz Mezoterapi İle Bölgesel Zayıflama

Mezoterapi Lipoliz (İğneli Lipoliz) ameliyat gerektirmeden yağlardan kurtulma olanağı sağlar. Bu tedavi yöntemi vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini deride gevşemeye yol açmadan yok edebilmektedir.

Uluslar arası platformda son yıllarda sıkça kullanılan bir tedavi yöntemidir. Uygun hasta seçildiğinde liposuctiona yakın sonuçlar alınabilir.

Bölgesel birikmiş yağları yok etmek için yağ yakıcı olan PPC-fosfatidilkolin maddesi kullanılmaktadır. Yağ yakıcı kokteyllerde bol miktarda cilt altı yağ yakıcı PPC- fosfatidilkolin dışında, kan dolaşım düzenleyiciler, ödem çözücüler ve dolaşımı artıran ürünler de kullanılmakta. Lipoliz yöntemi ile yağ kitlesi azalırken ödemin çözülmesiyle ve dolaşımın artırılmasıyla portakal kabuğu görünümü düzelir ve istenen bölgede incelme olur.

İğneli Lipoliz yönteminden iyi sonuç almak için: bireyin vücut kitle endeksi 24–27 arası olması lazım, kişi minimum haftada 4 defa egzersiz yapması lazım ve sağlıklı beslenmesi lazım.

Hastada ciddi damar yetersizliği varsa bu tedavi yöntemi uygulanmaz. Bu yönteme hastanın uygun olup olmadığı muayene sonrası doktor tarafından belirlenmektedir.

Mezoterapi Lipoliz ne sıklıkla yapılmaktadır?

Mezoterapi Lipoliz ile göbek incelme, bölgesel incelme ve selülit tedavi seans sıklığı doktor tarafından belirlenmektedir. Genellikle ortalama ayda 1 seans veya 3 haftada 1 seans uygulanmaktadır. Lipoliz yaptıranların % 80 ikinci seanstan sonra vücutlarındaki değişikliği fark ediyorlar. Lipoliz tedavinin kaç seansta başarılı olacağı kişinin kilosuna, yaşına ve vücudundaki yağ miktarına göre değişiyor. Genellikle sorunlu bölgelere minimum üç ile dört seans uygulanması gerekiyor. Maksimum sonuç görebilmek için 4 -5 ay beklemek lazım.

Mezoterapi Lipoliz hangi bölgelere uygulanır?

Mezoterapi Lipoliz vücuttaki yağ kitlesinin en çok olduğu yerlere uygulanmakta: karın, mide,kalça, ”simit” dediğimiz belin yan tarafları, basen, bacak ve dizlerin iç tarafları, iç çamaşırdan taşan kısımlar,sırt, kol ve gıdık (çene altı).

Mezoterapi Lipoliz etki mekanizması?

Mezoterapi Lipoliz etkisini yağ hücre zarının geçirgenliğini artırarak gösterir ve böylece yağların hücre dışına çıkışını kolaylaştırır. Bu durum bazen yağ hücrelerin tamamen deforme olup yok olmasını sağlıyor, bazen ise yağ içeriğinin dışarıya çıkartılmasıyla yağ hücresini normal boyuta getiriyor-küçültüyor.

Mezoterapi Lipoliz kimlere uygun değildir?

15 yaşından küçüklere, hamile kadınlara ve süt veren annelere, böbrek yetmezliği veya karaciğer yetmezliği olanlara, kontrol altına alınamayan şeker hastalarına, kalp rahatsızlığı olanlara, ilaç alerjisi olanlara ve kanser tedavisi gören hastalarına lipoliz tedavisi uygun değildir.

Lipoliz seansından sonra beklenen belirtiler nelerdir?

Lipoliz son derece ince uçlu  mezoterapi iğnelerle uygulanmakta. Enjeksiyon bölgesinde kızarıklık, kaşınma, morarma, şişme, hassasiyet ve ısı artışı olabilir. Morarmalar bir haftada kaybolur, hassasiyet azalarak uygulamadan 2 saat sonraya kadar devam eder. Lipoliz seans sonrası sosyal hayatınıza rahatça devam edebilirsiniz.

Lipoiz ile bölgesel incelmeselülit ve gıdı lipolizi  ile ilgili sorularınızı aşağıda iletişim bilgiler kısmında yer alan E-postaya gönderin doktorlarımız cevaplasın veya randevu almak için lütfen 0216 384 20 85 – 86 kliniğimizin telefon numaralarından arayın!