Ağrı Mezoterapisi

Mezoterapi kozmetik dermatolojide kabul edilebilir bir tedavi yöntemi olmadan uzun zaman önce, öncelikle ağrı kontrolü, spor hekimliği ve ayrıca romatolojide tanınmıştır. Mezoderm kaynaklı tüm hastalıklar mezoterapi yöntemi ile tedavi edilebilir: osteoartit, osteoartroz, diz kireçlenmesi – gonartroz, romatoid artrit, trigeminal nevralji, arnold nevraljisi, fibromiyalji, bel-boyun kaynaklı ağrılar ( bel-boyun fıtığı, bel-boyun kireçlenmesi), spor veya kaza sonucu oluşan yaralanmalarda: tendon yaralanmaları, kas yaralanmaları, ligament yaralanmaları, burkulmalarda, tendinit, bursit.

Akut ve kronik ağrının mezoterapi ile kontrolü

Mezoterapi, romatizmal hastalıklar başta olmak üzere kireçlenme, bel ağrısı, boyun ve sırt ağrıları, omuz ve dirsek ağrıları, el ve el bilek ağrıları, kalça ve diz ağrılar ile ayak ve ayak bileği ağrılarda uygulanıyor.

Spor yaralanmalarda da bu yönteme sıkça başvuruluyor: tendon, kas ezilmeleri, kas ve bağ zorlanmaları, kısmi yırtıklar, eklem burkulmaları, kıkırdak lezyonları ile eklem çevresi doku lezyonları da mezoterapi ile tedavi edilebiliyor.

Ağrı mezoterapisinde ilaç veya bitkisel ürünlerden oluşan karışımlar, belirli yöntemler ile cilt içine mikro şekilde çok düşük dozlarda uygulanması, yavaş emilim sonucunda bölgede uzun süre kalarak etki göstermesi hedeflenen uygulamadır.

Mezoterapi işleminde genellikle 4 mm boyutunda ve çok ince iğne ucuna sahip enjektörler kullanılmaktadır. O nedenle işlem diğer birçok yönteme göre daha az acılıdır.

Ağrı mezoterapi tedavisinin avantajları nelerdir?

Doğrudan problemli bölgeye uygulanması bu sebeple sistemik yan etkisinin olmaması, ilacın lokal ve hızlı etkisi, ilacın yavaş emilim sonucunda uygulanan bölgede uzun süre kalarak etki göstermesi, birbirlerinin etkisini artırabilecek ilaçların beraber kullanılabilmesi, ilacın daha düşük dozda kullanılması, uzun seans aralıkları, gündelik hayatı ve iş yaşamını etkilememesi.

Kliniğimizde ağrı mezoterapisini başlıca: kas ve eklem ağrısı, romatizmal ve dejeneratif hastalıklar (bel-boyun-diz kireçlenme), bel – boyun fıtığı, romatoid artrit, spor ve kaza sonucu oluşan yaralanmaları, kas yaralanmaları, ligament ve tendon yaralanmaları, eklem burkulmaları, nevraljiler (sinir kökenli ağrılar) – trigeminal nevralji, arnold nevraljisi (oksipital nevralji), fibromiyalji gibi birçok problemde rahatlıkla kullanmaktayız.

Kliniğimizde mezoterapi uygulayan Doktor Ebru UYSAL ve Doktor Berna EGEMEN Sağlık Bakanlığın vermiş olduğu Mezoterapi Uygulama Sertifikalarına sahiplerdir.

Mezoterapi randevusu almak için lütfen 0216 384 20 85-384 20 86 kliniğimizin telefon numaralarından bizi arayınız.

Mezoterapi ve ağrı tedavileri  ile ilgili sorularınızı aşağıda iletişim bilgiler kısmında yer alan E-postaya gönderin doktorlarımız cevaplasın veya randevu almak için lütfen 0216 384 20 85 – 86 kliniğimizin telefon numaralarından arayın!