Akupunktur Bulantı Kusma Tedavisi

Anne adaylarının yaklaşık olarak %50’si gebeliğin özellikle ilk aylarında bulantı ve kusma şikayetleri vardır. Hiperemezis gravidarum olarak adlandırılan bu yakınma bazen tedavi gerektirir. Sanılan aksine hiperemezis gravidarum bebekte gelişme geriliğine ve bebeğin düşük kilo ile dünyaya gelmesine yol açmaz.

Gelen danışanlara öncelikle basit hayat tarzı değişiklikleri ve diyet değişiklikleri öneriyoruz. Bu önerilerle pek çok bulantının üstesinden gelinebilir. Buna rağmen yakınma geçmiyorsa o zaman akupunktur tedavisi uyguluyoruz. Seçili vücut ve kulak noktalarına akupunktur uygulaması yapılmak suretiyle sindirim sistemin yeniden düzenli çalışması sağlanır. Seanslar 20 dakika kadar sürmektedir. Seans aralıklarının ne kadar olacağı hastanın tedaviye verdiği cevaba göre değişmektedir. 

Akupunktur, bulantı ve kusma tedavisi ile ilgili sorularınızı aşağıda iletişim bilgiler kısmında yer alan E-postaya gönderin doktorlarımız cevaplasın veya randevu almak için lütfen 0216 384 20 85 – 86 kliniğimizin telefon numaralarından arayın!