Lipoliz - Bölgesel Zayıflama

Lipoliz Mezoterapi (İğneli Lipoliz) ameliyat gerektirmeden yağlardan kurtulma olanağı sağlar. Bu tedavi yöntemi vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini deride gevşemeye yol açmadan yok edebilmektedir.

Uluslararası platformda son yıllarda sıkça kullanılan bir tedavi yöntemidir. Uygun hasta seçildiğinde liposuctiona (yağ aldırma ameliyatı) yakın sonuçlar alınabilir. Liposuction ameliyat sonrasında iyileşme sürecinin ve kişilerin iş hayatına ve sosyal yaşama dönmeleri 1 haftayı bulabilir ve bir kaç hafta korse takmaları gerekebilir oysa lipoliz yönteminde kişi uygulama günü iş hayatına ve sosyal yaşama dönebilir.

Bölgesel birikmiş yağları yok etmek için yağ yakıcı olan PPC-fosfatidilkolin maddesi kullanılmaktadır. Yağ yakıcı kokteyllerde bol miktarda cilt altı yağ yakıcı PPC- fosfatidilkolin dışında, kan dolaşım düzenleyiciler, ödem çözücüler ve dolaşımı artıran ürünler de kullanılmakta. Lipoliz yöntemi ile kusurlu bölgede yağ dokusu azalırken ödemin çözülmesiyle ve dolaşımın artmasıyla cildin portakal kabuğu görünümü düzelir ve istenen bölgede incelme olur.

İğneli Lipoliz yönteminden iyi sonuç almak için: bireyin vücut kitle endeksi 24–27 arası olması lazım, kişi minimum haftada 4 defa yürüyüş veya egzersiz yapması lazım ve sağlıklı beslenmesi lazım.

Hastada ciddi damar yetersizliği varsa bu tedavi yöntemi uygulanmaz. Bu yönteme hastanın uygun olup olmadığı muayene sonrası doktor tarafından belirlenmektedir.

Mezoterapi Lipoliz Ne Zaman Etkisini Gösterir, Ne Sıklıkla Ve Kaç Seans Uygulanır?

Mezoterapi Lipoliz seans sıklığı doktor tarafından belirlenmektedir. Genellikle ortalama ayda 1 seans veya 2-3 haftada 1 seans uygulanmaktadır ve istenilen ölçüye ulaşana kadar devam edilir. Lipoliz tedavinin kaç seansta başarılı olacağı kişinin kilosuna, yaşına ve vücudundaki yağ miktarına göre değişiyor. Doktor muayene sonrası seans sayısı belli olur. Bazı hastalara 3-5 seans yeterli olurken bazılarına eğer sorunlu bölgede yağ miktarı fazla ise 6 seans uygulanmakta. Lipoliz yaptıranların % 80 ikinci seanstan sonra vücutlarındaki değişikliği fark etmeye başlıyorlar. Maksimum sonuç görebilmek için 4 -5 ay beklemek lazım. 

Mezoterapi Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Mezoterapi Lipoliz (yağ eritme uygulaması), yağ dokunun en fazla olduğu karın, bel, sırt, kalça, basen, bacak ve dizlerin iç tarafı, kol ve gıdı (çene altı) bölgelerine uygulanır. Herkesin farklı bir vücut yapısı olduğu için yağlanma bölgeleri de farklılık gösterebilir. Hangi bölgelere yağ eritme işlemi uygulanacak uygulama öncesi belirlenir. Selülitli bölgelere uygulandığında incelmenin yanında pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt elde edilebilir.

Mezoterapi Lipoliz Etki Mekanizması Nedir?

Mezoterapi Lipoliz etkisini yağ hücre zarının geçirgenliğini artırarak gösterir ve böylece yağların hücre dışına çıkışını kolaylaştırır. Bu durum bazen yağ hücrelerin tamamen deforme olup yok olmasını sağlıyor, bazen ise yağ içeriğinin dışarıya çıkartılmasıyla yağ hücresini normal boyuta getiriyor-küçültüyor.

Mezoterapi Lipoliz Kimlere Uygun Değildir?

15 yaşından küçüklere, hamile kadınlara ve süt veren annelere, böbrek yetmezliği veya karaciğer yetmezliği olanlara, ilaçla kontrol altına alınamayan şeker hastalarına, kalp rahatsızlığı olanlara, ilaç alerjisi olanlara ve kanser tedavisi gören hastalara lipoliz tedavisi uygun değildir.

Mezoterapi Lipoliz Sonrası Olası Komplikasyonlar

Lipoliz ugulama sonrası enjeksiyon bölgelerinde bazı yerlerde hafif morarma, kızarma, ödem oluşması olabilir. 7-15 gün sonra ödem geçer ve bölgesel incelme görülür. uygulama günü iş hayatına ve sosyal yaşama dönebilirsiniz.

Bölgesel İncelme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bölgesel zayıflama sonrası vücut ölçülerinin korunması için diyet yapmak zorunda olmasanız da sağlıklı beslenme tarzı oluşturmalısınız. Sağlıklı beslenmek ve düzenli yürüyüşler yapmak hem sağlığınız hem de görünüşünüz için faydalı olacaktır.

Mezoterapi Lipoliz (Yağ Eritme) İşlem randevusu için lütfen 0216 384 20 85 / 86 kliniğimizin telefon numaralarından bizi arayınız.