Besin İntolerans Testi

Detaylı bilgi için

www.gidaintoleransi.com

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Besin intoleransıAvrupa CE ve Amerikan FDA Onaylı Gıda İntolerans Testin Amacı, beslenme kaynaklı problemlerin yer aldığı hastalıkların tedavisine yardımcı olabilmek. Kurumumuz Kuzey Amerika’da şu anda uygulanan tüm araştırma ve yeni bilgileri bünyesine aktararak, her zaman yeni taze bilgileri uygulayarak en iyi hizmeti beslenme konusunda vermektedir.

Türkiye’de beslenme kaynaklı sorunlar gün geçtikçe artmaktadır. Çünkü sağlıksız koşullarda üretilen gıdalar ve uzun süre bekletilmiş gıdalar (et gibi – hormonlu ve fermante olmuş gidalar) insanlara sunulmaktadır. Bu tür gıdalarla beslenen ve kirli çevresel faktörlere maruz kalan insanların bağışıklık sistemi zayıflamakta ve her türlü hastalığa zemin oluşturmakta.

Dünya genelinde buğday ürünleri ve süt ürünleri tüketen toplumların başında gelen ülkemizde ekmekteki Gluten proteinine ve sütteki Kasein proteinine olan gıda intoleransı durumu giderek artmaktadır. Vücud enzimleri tarafıından sindirilemeyen proteinler işe yaramayarak toksik duruma geçerler. Amacımız yaptığımız gıda ve çevresel etki yapan maddeleri (200 adet gıda ve çevresel maddeyi) test ünitemizde test ederek sizlerin gıda allerjileri, gıda intoleransı konusunda tespitler yaparak doktorumuzun çıkan test raporunu incelemesiyle sizlere ne yememeniz ve ne yemeniz ile ilgili en iyi beslenme listesini sunmak ve hastalık tedavisinde fayda sağlayacak beslenme programını oluşturmak. Buna göre yapılan hastalık tedavileri başarılı bir şekilde kontrol altına girerek, hastanın aldığı hizmetten verim alması sağlanır, zaman ve para kaybına uğraması da engellenir.

Yapılan besin intolerans testi sonucunda ;

  • Vücut kas oranında artış, vücut yağ oranında azalma,

  • Enerji seviyesinde yükselme, egzersiz performansında artış,

  • Kalp, damar sisteminde ve böbrek fonksiyonlarında güçlenme,

  • Bağışıklık sisteminde güçlenme,

  • Seks performansında artış,

  • Kan basıncının daha düzenli olması,

  • Kolesterol profilinin düzelmesi; yüksek HDL, düşük LDL,

  • Kemiklerin güçlenmesi,

  • Uykunun daha düzenli olması,

  • Hafıza gücünde artış sağlanabilmektedir.

Sistemimiz organik gıda üreticilerini , vitamin & minarel üretici firmalarını, Hemeopatik ilaç üreticilerini desteklemektedir.

Yağa dönüşen ve Toksik olan yiyecekleri besin intolerans testi ile öğrenin.

Gün içersinde beslenirken yediğimiz her yiyecek maddesi sindirim sistemimiz tarafından her zaman aynı başarıda sindirilemez. Bu yiyecek maddeleri arasında sindirilmeyen yiyecekler vücudumuz tarafından kullanılmaz. Sindirilmeyen yiyecek maddeleri bir kısmı yağa dönüşür bir kısmıda toksik duruma geçer. Yağa dönüşen yiyecek maddeleri kilo almamızı sağlamaktadır.

Biz BioCheck ünitemizle, intoleranslı olan – yağa dönüşen yiyecekleri buluyoruz. Ve böylece kilo almanızın önüne geçiyoruz.

Biocheck ünitemiz 200 adet yiyecek maddesini taramaktadır. Besin intolerans test sonrası danışanlara 6 sayfalık rapor veriliyor ve çıkan sonuçlar doktor tarafından danışanlara detaylı anlatılıyor. Sistemimizin ürettiği rapor aşağıda gösterilmektedir.

Lütfen buraya tıklayarak, örnek bir hastanın raporunu inceleyiniz.

Raporda yeşil ile görülen yiyecek maddeleri yenebilir, kırmızı ile görülen yiyecek maddeleri uzak kalınması gereken yiyecek maddeleri, sarı ile görülen yiyecek maddeleri ise 2 ay gibi bırakılıp sonrasında haftada bir kere bir öğün yenmesi gereken yiyecek maddeleridir.

Gıda intolerans testi yaptırdıktan sonra dilerseniz kliniğimizde akupunktur ile zayıflama seanslarına katılabilirsiniz. Ayrıca kliniğimizde son teknoloji – profesyonel vücut analizi yapılmaktadır.